Sondazh i zgjedhjeve 134

Sondazh për zgjedhjet e 6 Tetorit

Të dashur lexues dhe votues të dates 6 Tetor
Tani jemi të njohur se fushata zgjedhore ka filluar, si perhere kandidojn disa parti ku secila ka program dhe premtime të mëdha e të mira.
Staffi i Redaksisë ju urojm fushtë dhe zgjedhje të qeta , të fitojn më e mira apo më i miri për të udhëhequr me shtetin e Dardanisë .
Qfar ndryshimi nga zgjedhjet që kemi par deri tani , shofim se garojn shumë kandidat e kandidate të moshës së re por të arsimuar shumica prej tyre në universitete të shteteve të zhvilluara dhe demokratike e të pa zhytur në korrupcion .
Shteti duhet të zhvillohet në të gjitha fushat e këtë e premtojn shumë kandidat.
Pas një sondazhi të zhvilluar nga data 23 deri më 27 shtator në Redaksinë Medvegja :
Pyetja e sondazhit ka qenë : Cilet nga kandidatët e LDK_ës do ti votoni më 6 Tetor
Numri i pjesmarresve në sondazh 6888, rezultati për 5 kandidatët me më shumë vota dolën.

1 Vjosa OSMANI
90 Ganimete ISMAJLI
4 Lumir Abdixhiku
35 Imet RAMADANI
44 Faton Bislimi

Në sondazh shifet qartë se më së shumti morën vota kandidatët me origjinë nga Medvegja dhe komunat pran saj , me siguri duke i njohur kandidatët dhe aftësit e tyre votuesit jan të sigurt se deputetet e ardhshëm mundë dhe duan ta ndreprejn diskriminimin e shqiptarve në Serbi njiherit do të forcojn shtetin e Kosovës.
Gjithësesi 5 kandidate që dualën të paret në sondazh i njofin problemet e banorve këtu e disa prej tyre edhe kan filluar të ndihëmojn.
Kandidatja që premton shumë është Prof. Ganimete ISMAJLI e cila në prfilin e saj në Facebook fton votuesit .

Të dashur përkrahës !

Ne besojmë që kësaj radhe do të triumfojmë si Lidhje Demokratike e Kosovë, së bashku me ndihmën dhe përkrahjen tuaj !

Vendi ynë ka nevoj për zërin e fuqishëm për gjenerata të reja, energji dhe potencial të ri

STAFFI i Redaksisë ditët në vazhdim mundë të realizoj edhe sondazhe për ndonjë parti tjetër.

Na ndiqniFacebook

Bëhuni fans REDAKSISË Medvegja
Asllan Dibrani,ibrahim egriu,Shaban Abazi, Maki,Makfire CANOLLI,kosova lindore , Lugina e presheves, zenel Hajdini, florim rushiti,adem Jashari,Brahim Salihu CURRI ,xhim xhema,Ramadan Xhema,Poezi,hijet që teatronin,armiku ,kosova ,medvegja ,presheva ,shqiperia etnike,UçK,Uçpmb,ilirida,adem jashari,skënder beu, nën tereza,Medvegja Redaksia, tupalla.com,sanxhaku i nishit,kultur ,sport,politikë, luftë,paqe,pajtim, korrupcion , gjygje,shkollë,arsim,profesion,shkencë,art,parlament,avokat,presidentja,Pacolli,femi Beha,PD medvegje, PVD Medvegjë. Kosova Lindore, Ligina e presheves,riza Halimit,Sadri Ramabaja,Rrapi i jetës sime, Gallap-Gollaku, Zahide Marije Ukaj-Malësorja medvegjase,Smail Morina-Ballisti ,ortodokset shqipetar Maqedoni,Beogradi,sport boks ,Agim Tahiraj ,Aziz salihu, Samir Salihu,Tupalla.shpernhulja e shqipetarve 1999,poezia e javës,Ali Hajdini,Sanxhaku i Nishit,Filmi , Kosovë, shqiponjë e robëruar,Jusuf Gërvalla, Sofra Medvegjase,Shqiptare,shoqata Medvegja,Din EGRIU Atentat,Ali Lajçi, Kufiri kosovë Mal i Zi,Historia Shqiptare ,Shperngulja sanxhaku i Nishit Toplica, Zahide Marije UKAJ-Malësorja Medvegjase,1 Maji,Bashkim SADIKU, Bashkimin Kombëtar,internet,rrjetet socjale, LSH në Gjermani me 01.05.2015,Promovim librash në Mërgatës Shqiptare, Poezia e javes, Fshati me roje,xhandarmeri,Lufta e pare botrore,Beteja e Çanakalasë 1915-1916,Tupallë, Tupalla,Sfirca, Kapia, Kufiri,Kumanova,pushke e vjeter , 14 vjetorit të luftës çlirimtare në Kosovën Lindore / OVL e UÇPMB-së , Medvegjë - Pas spastrimit etnik të shqiptarëve - vazhduan edhe prerjet e maleve me përkrahjen e shtetit ,mbi 1000 hektar, Maqedonisë po i rrëshqasin themelet mbi tokat shqiptare, Terrorizmi sllavo-maqedonas mposhtet vetëm me konfederatë ose shkëputje, Marrëveshja e Ohrit ka vdekur, Koco Danaj,Kryetar, Lista për Shqipëri natyrale,do të lulezoj Kumanova, Masakra e Dubravës më e tmerrshmja nga Lufta e Dytë Botërore,Mbahu Loke,operacioni shigjeta, kolonel Ruzhdi SARAMATI, memorial brigada 128 e Uçk-së,Gostrozhup të Hasit, MË MIRË I VRARË E NË GURË LAPIDARI SE SA I VDEKUR PËR SË GJALLI!Ismet Asllani-Prapashtica, Ilir Meta ,Aleksander Vucic,Ballist Morina,Biografia Shaban Abazi Bac u kry, ATJE I KEMI VARRET E TË PARËVE, FTESË ,Partia Demokratike Dega në Medvegjë

Share

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *