Ka nderruar jete mesuesi Arif Ahmet SALIHU

NJOFTIM
Me pikëllim të thellë lajmerojmë miqët, shokët dhe bashkëvendasit
ka ndërruar jetë Arif Ahmet SALIHU nga Banja e Sijarines në moshën 65 vjeqare
Varrimi i të ndjerit bëhet sot me 18.09.2017 në ora 13:00 në varrezat e familjes SALIHU në fshatin Tupallë të Medvegjes
Të pikëlluarit Familja SALIHU

Medvegja REDAKSIA i shpreh ngushllimet familjes SALIHU dhe të gjithe atyre qe e njoften e paten lidhje familjare me te ndjerin mesuesin e dashur Arif, lusim zotin dhe njerzit per rreth që të jenë pran familjareve për t’ua lehtesuar dhimbjen.

Share

2 réflexions sur « Ka nderruar jete mesuesi Arif Ahmet SALIHU »

  1. Te nderuar daje , teze,nipa dhe familje e madhe SALIHU.
    Ju shprehi ngushllime te sinqerta per dajen Arif Zoti ishalla e ka derguar ne lula te xhenetit.Ju mos u merzitni ishalla ja ka be hallall. Daja Arif ishte njeri shume I mire dhe I dashur per te gjithe e sidomos per ne nipat e mesat,andaj qenka shume veshtire ndarja nga ai,mirepo duke menduar se All-llahu eshte mbi te gjitha edhe ne duhet te jemi me gajeret .Ne veqanti nje dhimbje eshte per djaqen Ahmet dhe nenen Hamide qe e perjetuan vdekjen e djalit, edhe atyre ngushllime. Po ashtu te gjitheve dajve ,tezeve farefis ,shoke nipa e mesa ngushllime.
    Nga Shaban Abazi Kazakistan.

  2. Mesuesi Arif ,edukoj gjenerata te tera qe nga Sfirca e deri ne Llapashtic duke ecur kembe me kilometra te tera ne kushte ekstreme ,nganjehere edhe vetem per nje nxenes te vetem e bente at rruge vetem e vetem nje Humanist i apasionuar qe te percjell dije dhe dashuri tek gjeneratat e reja ,ishte i dashur dhe shume i afert me te gjitha moshat me nxenesit qe i donte si femin e vet, prandaj ishte e pamundur qe nxenesit qe paten fatin ta ken mesues te ndejerin Arif mos ta perqafojn dhe te kerkojn mebeshtetje shpirterore e porfesionale, po e quaj i madhi mesuesi Arif ishte zemer gjere , nuk ju nda asnjehere vendlindjes se vete Tupallë-Banje e Sijarines ,u preht ne paqe ,
    Ngushllime familjes SALIHU

Les commentaires sont fermés.